מערכת אשקלונים | צילום: שאטרסטוק, גירושים

יחסיהם של זוג מהאזור עלו על שרטון לפני מספר שנים, לאחר לא מעט שנים בהן היו נשואים. לאחר שהתגרשו בהסכם,  וטיפלו בילדים במשמורות משותפת הגיע האב למסקנה כי אמם של הילדים ואשתו לשעבר לא מטפלת בילדיהם לשביעות רצונו. לאחר ששקל את צעדיו בעניין החליט כי לאור אותה מסקנה, יבקש מבית המשפט לענייני משפחה להעביר אליו את ילדיו למשמורות מלאה, לטפל בילדיו לבדו ולבטל את המשמורת המשותפת שבמסגרתה הוא ואשתו לשעבר מתחלקים בטיפול בילדים באופן מלא.

אלא, שכשהגיש את הבקשה לבית המשפט לענייני משפחה, נכונה לו הפתעה לא נעימה ובטח לא צפויה. לתדהמתו, החליטה לפתע גרושתו כי הוא חייב לה לא פחות מ-50 אלף שקלים, ואף פנתה בתביעה לפתיחת תיק הוצאה לפועל כנגדו. באותו שלב, המשמעות, כי אם אכן בקשתה תתקבל היא כי באופן מיידי יבוטלו כרטיסי האשראי שלו, והוא יהיה מוגבל מבחינה כלכלית.

באותו שלב פנה האיש לעורכת הדין לענייני משפחה טלי ורד– בבקשה כי תסייע לו. עורכת הדין פנתה באופן מיידי להוצאה לפועל  ובשלב ראשון דרשה להטיל עיכוב ביצוע על ההחלטה, לא להגביל את הבעל ולקבל החלטה בעניין בדיון שיתקיים בנושא בהוצאה לפועל. בהוצאה לפועל קיבלו את בקשתה של עו"ד ורד והטילו עיכוב על בקשת האישה. בדיון שנערך בשבוע שעבר, טען האיש באמצעותה של עורכת הדין, כי את מה שדורשת מממנו האישה כבר שילם ברובו, וכי אמנם נותר חוב קטן, אך בוודאי לא כזה שמצדיק תביעה בסדר גודל כזה ופתיחת תיק כנגדו בהוצאה לפועל עם כל המשמעות הכרוכה בכך.

עו"ד טלי ורד

אנשי ההוצאה לפועל קיבלו את הטענות, והוחלט כי האיש ישלם אלפי שקלים בודדים ובכך ייסגר העניין. כעת לאחר הסכסוך, צפוי להחליט בית המשפט לענייני משפחה האם להותיר את ילדיהם של השניים במסגרת משמורת משותפת, או להעבירם לרשות האב שיגדל אותם במשמורת מלאה.