מהם היתרונות בעריכת הסכם ממון

היתרונות בעריכת הסכם ממון

הסכם ממון הוא נדבך חשוב בכל זוגיות והוא מגן על שני בני הזוג במקרה של קרע בנישואין, עקב פרידה, גירושין או חלילה מוות. ההסכם מסדיר את חלוקת הרכוש בין שני בני הזוג בצורה הוגנת ושיוונית ומתייחסת להון ולנכסים שהיו להם במשותף או בנפרד, טרם החתימה ולאחר החתימה.
הסכם ממון חייב להיות מאושר על-ידי ערכאה משפטית: בית משפט או בית דין רבני ולכן, כדאי שיהיה מנוסח באמצעות עורך דין מנוסה, שידאג להכניס בו את כל הסעיפים החשובים כך שיגנו על האינטרסים של שני בני הזוג. מעבר לכך, עורך דין מקצועי יוכל להתגבר בקלות על חילוקי דעות וחיכוכים שעלולים לעלות בין בני הזוג בזמן ניסוח ההסכם ולהביא אותם לכדי הסכמות וניסוח המקובל על שניהם.

הסכם ממון מעניק לכם שקט נפשי

הסכם ממון מאפשר לבני הזוג לחיות יחד בשלווה כשהם יודעים שגם במקרה שנסיבות החיים יעלו את הזוגיות על שרטון, הם מגובים מבחינה פיננסית ומבחינת הנכסים שברשותם. הדבר נכון במיוחד במקרה של בני סוג אשר אחד מהם מגיע לזוגיות עם הון שונה מן האחר ויש לוודא כי בזמן פרידה אף צד אינו יוצא מקופח או לחילופין בתחושה של ניצול.
חתימה על הסכם ממון היא הצעד הנכון והנבון גם בקרב מי שלא נישא, אבל מקיים זוגיות ארוכת טווח ורוצה להבטיח את רווחתו ורווחת הצד השני במקרה של פרידה.
גם בפרק ב', יש חשיבות להסכם ממון, שגם הוא מסדיר את היחסים הפיננסיים בין בני הזוג, שכבר מכירים את האופציה של פרידה מצערת מן העבר. בפרק ב' נכנסים משתנים נוספים, כגון ילדים מהקשר הקודם והסכם ממון איכותי מסייע להגן גם עליהם.